בית גידול לרועה קווקזי גזעי למכירה
050-669-0778 | 052-4444489

מידע והיסטוריה: רועה קווקזי

Home / רועה קווקזי / מידע והיסטוריה: רועה קווקזי

צור קשר

מנחם אבטיחי 108

050-669-0778
052-266-2163

מקור והיסטוריה של הרועה קווקזי

IMG_8510רועה קווקזי המכונה לעתים כלב הרים קווקזי הוא גזע של כלב רועים הנפוץ בעיקר בגאורגיה, ארמניה וצפון קווקז. הגזע התפתח ממשפחת הכלבים המולוסרים הפרה-היסטוריים בקווקז. התושבים המקומיים פיתחו גזע זה שיגן  על עדרי הצאן  שלהם מפני חיות טרף וגנבים. הגזע זכה להכרה מאיגוד הכלבים בגרמניה בשנת 1930. ישנם סוגים שונים של כלבי רועים קווקזים, כל סוג מתאפיין בשוני מסוים במראה החיצוני ורוב ההבדלים ניכרים בעובדה שהכלבים גדלו באזורים שונים. מה שמאפיין את כולם הוא גודלו, עוצמתו וכושר עמידותו בעבודה קשה, שנשמר  לאורך השנים.

תפקיד וייעוד של רועה קווקזי

הרועה הקווקזי ידוע כגזע  שאינו פוגע בבעלי כלבים אחרים, ולכן נמצא מתאים בעיקר לשמירה על חוות ומשקים חקלאיים. כיום משמש ככלב שמירה. הרועה הקווקזי הוא שומר מצוין, המגן בחירוף נפש על בעליו ומוכן להתקיף כל זר שיכנס לתחומו. מחוץ לתחומם הם בד”כ לא תוקפניים כלפי זרים, אלא אם קיים איום על בעליהם. הרועה הקווקזי הוא כלב חכם, בעל בטחון עצמי גבוה, בעל אופי יציב, עוצמה ונאמנות בלי סוף לבעליו, אך מקבל בהבנה את כל בני הבית. הזכרים עלולים להיות מאוד אגרסיביים, הנקבות רגועות יותר.

 אופים של הרועה קווקזי יציב, האמיץ והנאמן הופך את הרועה הקווקזי לכלב אהוב.   למרות שמדובר בכלב שמירה מעולה שמתריע בפני סכנות, כלב זה הוא כלב שקט בעל אופי רגוע וביטחון עצמי. כלבי רועה קווקזי עשויים להיות פראיים ובלתי נשלטים, אם הם לא עוברים אילוף

אזהרה:, אסור להשאיר כלב זה  לבד עם ילדים, עקב  הצורך שלו להגן עליהם ול”רעות”אותם. רצון זה עלול לעיתים לפגוע בהם כתוצאה מהרצון לשמור עליהם

כלבים מגזע רועה קווקזי הם כלבים בעלי חוסן גבוה ויכולים להסתגל גם לחיים בתנאים קשים. למרות האמור לעיל, כלבים אלו עלולים לסבול מדיספרסיה של מפרק הירך שיכולה לגרום להם לכאבים וצליעה, מהשמנה ובעיות לב.

לכלבי הרים קווקזים שונים יש שני סוגי פרוות: עבה יותר וקצרה יותר. עם זאת, חשוב לדעת שכל סוגי הרועים הקווקזים משירים פרוותם בכבדות פעמיים בשנה, לכן ממומלץ על הברשת הכלב על בסיס יומי.